Kamienica w stylu wolnym

2d

Przed rokiem odziedziczyłem kamienicę w centrum Łodzi. Najpierw formalności z przejęciem spadku. Na szczęście jestem jedynym spadkobiercą. Następnie trochę bojów z Urzędem Skarbowym. Udało się wszystko zapiąć na ostatni guzik i od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem trzypiętrowego budynku przy ulicy Stefana Żeromskiego. Postanowiłem utrzymać stan lokatorski na dotychczasowym poziomie. Lokatorzy okazali się zacnymi i wypłacalnymi mieszczanami.

Zawiązaliśmy komitet lokatorski i każde mieszkanie dobrowolnie obłożyło się wpłatą na fundusz remontowy. Przyjęliśmy plan inwestycji, znalazła się firma budowlana, z która podpisaliśmy umowę. Za dwa lata rozpoczniemy sukcesywnie realizować remonty mieszkań. Następne będą klatki schodowe. Prace wykończeniowe planujemy zamknąć w trzecim kwartale za pięć lat. Firma budowlana, z którą weszliśmy w kooperację, realizuje od lat remonty domów. W ostatnich kilku latach podejmowała się też restauracji kilku budynków z czasów międzywojennych, więc możemy liczyć na ich doświadczenie i profesjonalizm.

Pierwszym na liście będzie remont mieszkania mecenasa Ludwinowskiego i jest to ukłon za troskę o stan prawny naszej kamienicy. Drugi w kolei odbędzie się remont domu naszego gospodarza posesji. Zakończenie prac planujemy na igrzyska Olimpijskie Dubaju. Czeka nas mnóstwo pracy, jednak nie zniechęca to nas.