Wyciskarki do soków

Hurom Alpha

Wolnoobrotowe wyciskarki do soków zaczynaja powoli wypierać popularne do niedawna sokowirówki. Dlaczego się tak dzieje? Czy przyczyny popularności wyciskarek należy szukać w modzie, chwilowym trendzie? Czy powodem może być jakość soku?

Popularność wyciskarek wśród wegan

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy wyciskarkami a sokowirówkami jest ta wynikająca wprost z mechaniki i sposobu działania tych dwóch typów fantastycznych, kuchennych urządzeń. Sokowirówki z ogromną ucierają włożone doń owoce i warzywa, a siła odśrodkowa wypycha sok przez sitko. Wyciskarki natomiast działają na zasadzie tłoczenia – mają wałek, który powoli kręcąc się w ciszy wyciska z owoców i warzyw sok.

Zaleta sokowirówki

Z pewnością gdy chcemy przygotować większą ilość soku z twardych warzy czy owoców do spożycia zaraz po przygotowaniu, sokowirówka będzie szybsza od wyciskarki.

Zalety wyciskarek

Jeżeli chcemy przygotować sok z owoców lub warzyw miękkich, np z kiwi, banana lub też z traw prznicznych czy ziół, to sokowirówka nie sprawdzi się – będziemy potrzebować wyciskarki. Wyciskraki bowiem świetnie radzą sobie z miękkimi surowcami. Jeżeli jesteśmy weganami i zależy nam na codziennej porcji smoothie z ulubionych warzyw, jarzyn i ziół to wyciskarka będzie strzałem w dziesiątkę.

Jaki są dobre wyciskarki? Jakiej firmy?

Do najlepszych wyciskarek należą te produkowane pod marką Hurom. Hurom jest prekursorem pionowych wyciskarek na świecie – to od nich zaczęły się wyciskarki. Na dalekim wschodzie w Państwach takich jak Korea Pd., Japonia, czy Tajwan, gdzie kwestie zdrowego odżywiania brane są dużo poważniej niż w Polsce w wielu miastach można spotkać bary sokowe Hurom. Ze względu na swoją cenę (Hurom nie należy do najtańszych marek) można zainteresować się tańszymi zamiennikami, choć należy pamiętać, że właściwie każda z wyciskarek innych marek jest swego rodzaju kopią rozwiązań Huroma.

Wyciskarka do soków

Czy warto wydać ponad 2000 zł na wyciskarkę?

Z pewności warto mieć w kuchni własną wyciskarkę. W przypadku oryginalnych, markowych i trwałych wyciskarek Hurom wydatek jest jednak znaczny. Trzeba pamiętać, że jest to zakup na lata, ale mimo wszystko każdy na pytanie czy warto kupić drogą wyciskarkę musi odpowiedzieć sobie samemu.